Temel İlkeleri diş eti kanaması için ne yapmalı

Bilirkişi hekim Dileyiş ederim geçmiş olsun.. Vecalarınız oluşursa doktorunuza sormaya ve burada sormaktan çekinmeyiniz.

Uzman hekim Probleminin dişetinden mi yoksa diş kökünden mi kaynaklandığına röntgen çekerek denemek gerekir.

kaan Hekim as benim sol azı dişim önce balkıdı sonra balon kabilinden şdavranışti doktora gittim muhtevaini temizledi largopen 500 mg yazdı kullan geçer dedi kullandım şiş indi fakat çene kemiğinin üzerinde hayla taşlaşmış şekilde iltihap var.Damağı yarıp iltahabı vahialtıcaz dedi bu sağaltım uygunmudur ?

burcu Hocam merhabalar, üst azcaı dişimin (henüz önceden hat tedavisi uygulanmıştı) dolgusu düştü baya bir zamandır savsama ediyordum ne günah ki son günlerde şustalıkkinlik oluştu kendi kendine indi bir henüz oluştu zaman ferda giderim derken yine şemektiğini gördüm zaman elimle denetçi ederken bir anda patladı ve iltihap fışkırdı ardı sıra da bir zaman kanla tütsülü aktı karı hekimine başvurdum elden bana Sulcid 375 yazdı ancak ben bu sene 3 sefer penisilin ve türevi ilaç kullandım ilacı kullansam mı diş doktoruma gideceğim ama kullanmadan mı gitsem kullanıp mı gitsem bilemedim bir de bu iltihabın patlaması çok sakıncalı mı kana karışma kabilinden bir durumu var mı :S

Yaklasik 3 gündür agiz ici iltihaplari ile bas etmekteyim. Dis etimin en dal kisminda sagli-sollu olarak cikan parafin iltihap noktalari dis etlerime yayildi.

Çok çok ileri boyutlarda lakırtııcı hasarlara ne kabil belki ama sizde öyle bir gidiş alay konusu bileğil.

şengül hocam. bu dişi hitit apsesi ciğerin meydana getirilen iyileştirme diş çürüklerinde meydana getirilen hat tedavisiyle aynı şekilde mi oluyor. dişi delerek mi yapıyor. zaman diş hekimime ön üst iki dişimin ilgisiz şeyler yerken sızladığını söyledim o da apse olduğunu hat tedavisi bünyelması icap ettiğini söylemiş oldu de azıcık korktum açıkcası.

Bilirkişi doktor İyi günler, şanırım kök dişinden kastınız 20 evetş dişi (kısaca çenelerin en sonundaki 3. büyübudalaı dişiniz). Anladığım dereceıyla dişhekiminiz sorunun bu dişinizde olduğunu düşündüğü ciğerin dişinizi çekmiş. Anlamadığım, problem aslında bu dişten kaynaklanmıyor muymuş da şimdi değişik bir dişinizi çekmeyi düşünüyor evet da dava olan dişiniz aslında 20 yaş dişiniz bileğil de henüz öndeki büyübudalaı dişlerinizden biri ve hekiminiz o dişin yalnızca bir kökünü site çıkarttı, şimdi ise artan vesair kökünü çıkartmayı düşünüyor – çıktı tamamı çekilmiş olan dişin yerine de bir implant yerleştirecek (çünkü henüz arkada olan 20 evetş dişleri namına implant yerleştirmeye lüzumlu yoktur.)

hikmet Hocam selam. Benim sol ust eğin disimde agri var. Abse yahut 20 lik disimin cikmasindan supheleniyorum. Disimin orda sari bir sislik vardi ve köle o bulanıkği iğneyle patlatip icindeki siviyi cikardim lakin hala agri devam ediyor ve sislik duruyor ne yapmam gerekir?

burak Mrb hocam benim ust son iki disin kısaca azi disin arasi agriyordu,doktora gittim dis eti apsesi dedi muhtemelen orda taam parcasi kalmis dedi ve alışılagelen agriyodu ozaman,disetinden lemige gecmis dedi ve gargara antibiyotik ve agri kesici yazdi o bolgeyi taalardan temizledikten sonra…eve gittim frcalama ilaclari kullanmada saksilik olmadi.birkacgun sonrasında elan over here kotu agrimaya basladi beynime vuruyo agri

Mütehassıs doktor Gömülü artan dişiniz apse yapmış olabilir. Bu duruma diş hekiminiz karışma etmesi gerekir. Durmak yada üzerine strüktürlacak aksiyonlemler vecalarınızın daha çok fazlalaşmasına sebep olacaktır.

sibel doktorunuza gidip disinizi cektirmeniz lazim.Ayni fenomen banada başüstüne.Ve disimi cektirdim.Şu anda cok rahatim.Diainizi cekerken korkmayin hicbirsey hissetmiyceksiniz.Çunku disinizi uyusturcak doktor 10 saniyede disinizi doktorun elinde girceksiniz Gecmis olsun

Erkan yılmaz Selam hocam.şikeste bı dişim vardı nısıfsı yoktu agrı yaptı doktora gıttım agrıyön dişe bısey yapamam dedı antıbıyotık kullandım sonra sınık bölümde kırıldı sadece kökünde kaldı çektirmeye gıtcektım fakat apse yaptı.

Uzman hekim Bir kaç gün sabredin şayet vecalarınız devam ederse doktorunuza yeniden başlangıçvurmalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *